Традиційний капусник, один з древніх російських пирогів. Пишний пиріг, ситний і легкий одночасно. У старовинних книгах рекомендується капусту перед закладкою посолити і витримати хвилин 20. Можна готувати як з сирою капустою, так і з минулою теплову обробку. Додавання яєць в капусту також один з найдавніших видів начинки, можна яйця замінювати бринзою. Замініть молоко – водою, вершкове масло – рослинним, виключіть яйця (а можна замінити їх, наприклад, тофу) – і у вас готовий незамінний помічник для поста! Найсмачніший капусник!
- Час приготування: 6:00
- Кухня: Російська кухня
- Основний інгредієнт: капуста
- Узагальнена назва: пиріг, капусник
Список інгредієнтів
- борошно – 1 кг
- молоко – 500 мл
- свіжі дріжджі – 30 г
- вершкове масло – 100 г
- цукор – 100 г
- яйця – 3 шт
- капуста – 1 качан
- вода – 1/2 склянки на 700 гр капусти
- ріпчаста цибуля – 2 шт
- рослинне масло – для смаження
- сіль – за смаком
- жовток для змащення – 1 шт
Спосіб приготування
Тісто
Дріжджі розчинити у склянці теплого молока, всипати 1/3 чайної ложки солі, трохи цукру, перемішати і поставити в тепле місце на 20 хвилин.
У мисці з’єднати залишився тепле молоко, дріжджовий розчин, розтоплене вершкове масло, цукор і 1 яйце.
Потім всипати просіяне борошно, гарненько перемішати і замісити тісто. Спочатку замішуйте дерев’яною ложкою, потім месім руками.
Вимісити до гладкості тесту.
Накрити тісто кухонним рушником і на годину залишити в теплому місці, після чого обминути і залишити для повторного підняття.
Потім розділити тісто на дві частини і кожну частину розкачати в пласт.
Начинка
Приготуємо інгредієнти. Качан капусти був 2,8 кг. Можна запросто брати 2 кг, теж добре.
Оскільки капусники були дуже популярні в народі, їх готували і по буднях і у свята. Яйця додавали в святкові дні, в будні частіше була просто капуста. Збагачення начинки зеленню нітрохи не шкодить цьому пирогу і здоров’ю Використовуйте улюблену зелень обов’язково! Додавання м’яса можливо, але тоді зникне знаменита простота цього смачного пирога.
Почистити, помити і дрібно нарізати цибулю. Потім пасерувати до золотистого на розігрітому рослинному маслі.
Нашаткувати капусту і викласти в глибоку сковороду з цибулею. Добре перемішати. Влити воду і тушкувати до готовності. Я готувала в двох однакових сотейниках, потім капуста “вляглася” і вийшло готової капусти рівно один повний сотейник (у мене його обсяг 3л).
2 яйця відварити, остудити, почистити і нарізати невеликими кубиками. У мисці змішати вміст сковороди і яйця.
Змастити лист маслом, вистелити пергамент. Пласт тесту накрутити на качалку і швидко розгорнути на деку. Зверху рівномірно викласти начинку і накрити другим пластом (також накрутити на качалку і розгорнути над начинкою. Це легко).
Акуратно защипати краї пирога.
За бажанням можна залишити шматочок тіста для прикраси (розміром з велике яблуко). Змастити поверхню пирога збитим з 1 ст. ложкою води жовтком.
Випікати до готовності в розігрітій до 180 градусів духовці.
Моя духовка впоралася за 30 хвилин, але я додержівала до 40 хвилин, на всякий випадок. Доглядайте за пирогом, готовність тесту перевіряйте дерев’яною шпажкою (для шашликів). Якщо її поверхня залишається сухою-значить пиріг готовий.
Потім дістати з духовки, викласти на блюдо, нарізати шматочками і подати на стіл.
Капусняк готовий!