Турецька самса

Турецька самса

Самса – це дуже смачні пиріжки, які можуть бути різної форми, з ароматною начинкою з лука, спецій, рубаного м’яса, картоплі, гарбуза, сочевиці і т.д. Традиційно самса готується з прісного або листкового тіста і начинка в тісто загортається практично повністю. Залишається тільки невеликий отвір для виходу пари. Турецька ж самса готується трохи інакше. Начинка для неї використовується, як правило, м’ясна і загортається вона у фігурні полосочки тесту. У результаті виходять дуже смачні, ароматні і ситні пиріжки, які можна подати або самостійно, або з чашкою гарячого бульйону.

  • Час приготування: 2,5 години
  • Кухня: Турецька кухня
  • Основний інгредієнт: м’ясо
  • Узагальнена назва: самса

Список інгредієнтів

  • вершкове масло – 250 г
  • сметана – 1 стакан
  • борошно – 3 склянки
  • гашене сода – 1/2 ч. ложки (або неповна ч. л. розпушувача)
  • баранячий або яловичий фарш – 500 г
  • картопля – 2 шт
  • ріпчаста цибуля – 2 шт
  • приправа для фаршу – за смаком
  • сіль – за смаком
  • яєчний жовток – для змащування
  • насіння білого кунжуту – для прикраси

Спосіб приготування

Турецька самса

Борошно просіяти і змішати з розпушувачем. Якщо ви будете використовувати соду, то її треба погасити і додати в сметану, перед тим, як додавати сметану в тісто.

Турецька самса

Вершкове масло охолодити і натерти на тертку.

Турецька самса

Змішати з борошном до отримання крихти.

Турецька самса

Сметану викласти в борошняну крихту. Сметану викладайте частинами, можливо у вас піде не весь стакан, а трохи менше. Швидко замісити однорідне, схоже за консистенцією на пісочне, тісто. Тісто має бути досить щільним, але не крутим, трохи розсипчастим, що не липнути до рук. Прибрати тісто в целофановий пакет і помістити на 1 годину в холодильник.

Турецька самса

Приготувати фарш. Для цього цибулю і картоплю почистити. Цибулю дрібно нарізати, а картоплю натерти на крупній тертці (або середньої, залежно від того, яка у вас терка). Змішати з м’ясним фаршем. Додати сіль зі спеціями і добре перемішати до однорідного стану.

Турецька самса

Відбити для щільності і розділити фарш на 25-30 однакових частин, надаючи кожному шматочку фаршу красиву овальну форму. (Роблячи першу партію пиріжків, я не стала дрібнити, на фото для порівняння лежить столова ложка. Роблячи другу партію, я формувала овальчікі меншого розміру, як зазначено в оригінальному рецепті. У процесі випікання і поїдання пиріжків різниці в смаку і якості помічено не було. Звідси випливає висновок, що розмір пиріжків великої ролі не грає, і ви можете робити пиріжки так, як вам звично, і більше подобається) На фото нижче є приклад маленького і великого пиріжків)

Турецька самса

Охолоджене тісто розкачати в тонкий пласт, товщиною десь в 2 мм і нарізати на смужки шириною близько 2-3 см. Робити це, для краси, краще фігурним ножем, хоча і звичайний ніж теж підійде.

Турецька самса

Кожен м’ясної овал загорнути в смужки з тіста. При цьому залишайте маленький “хвостик” тесту на початку і в кінці пиріжка, щоб потім можна було заліпити пиріжок з боку кінчиків. А коли намотуєте смужку тесту на овал-фарш, то стежте, щоб смужка тесту наступного ряду покривала попередню смужку на 4-5 мм. Тоді пиріжок під час випічки не розвалиться, і в ньому не буде некрасивих дірок. Маленьких дірочок в тесті боятися не варто-начинка не “втече”, а якщо трохи соку витече під час випікання, то і фарш і тісто особливо не постраждають-фарш все одно залишиться соковитим, а тісто хрустким і шаруватим.

Турецька самса

Викласти на деко і змастити яєчним жовтком. Посипати насінням білого кунжуту і помістити в нагріту до 180 градусів духовку. Випікати близько 35-45 хвилин, залежно від духовки.

Турецька самса

Ось на цьому фото пиріжки з різних партій. Великий-з першої “серії”, і маленький-з другої. Пиріжки під час випічки трохи піднімаються.

Турецька самса

Ось так пиріжок виглядає на розломі-тісто шарувату, в міру розсипчасте, всередині м’яке, а зовні-хрустке.

Турецька самса

У рецепті було сказано, що самсу слід подавати відразу, “з пилу з жару”, але досвідченим шляхом ми переконалися, що і в гарячому і в “остившем” вигляді дана самса дуже смачна))). І якщо ви ще не втомилися читати, хотілося б додати, що я просто в захваті від даного рецепта! Анітрохи не пошкодувала, що взяла його розфарбовувати! Беріть, зберігайте, готуйте із задоволенням! Результат вас точно не розчарує!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *