Поетапне опис приготування пісочного тіста, мистецтво гончарів – як отримати круглу форму з ідеально рівними гладкими краями (в даному випадку коржа), використання “Маслянки” карпатської для приготування ніжного крему-заливки і створення пирога для свята і для настрою. І банани і груші – сонячні яскраві плоди – прекрасно борються з нудьгою і депресією. А осінні дні з дощами і без сонця навівають смуток, підвищується стомлюваність. Додати сонця і радості допоможе цей сонячний солодкий пиріжок. До речі, ваніль-теж антидепресант …
- Кількість порцій: 16 шт
- Українська кухня
- Основний інгредієнт: фрукти
- Узагальнена назва: пиріг
Список інгредієнтів
- для тіста:
- борошно – 1 склянка
- масло або маргарин – 75 г
- цукор – 75 г
- яйце – 1 шт
- молоко – 2 ст. ложки
- начинка:
- банани – 2 шт
- яблуко – 1-2 шт
- груша м’яка – 1 шт
- м’ята свіжа мелкорезанная – 1 ст. ложка
- лимонний сік – 1 ст. ложка
- для крему:
- карпатська “маслянка” ванільна – 1 уп. (420 мл)
- яйця – 2 шт
- цукру в рецепті більше немає
Спосіб приготування
Відразу представлю кисломолочний продукт-маслянку. Якщо у ваших супермаркетах є – добре. А якщо ні – замініть жирними вершками. Але тоді доведеться додати самому ванілін і цукор за смаком.
Традиційна маслянка готується приблизно так (бажаючі, думаю, знайдуть інформацію на просторах інтернету): у горщик, в якому збивалося масло (домашнього приготування, зрозуміло) з залишилася після збивання масла рідиною вливається молоко і відбувається його заквашування. Ось ще один опис: “Маслянка – ферментований напій, що виготовляється з рідини, яка залишається після виготовлення сиру і вершкового масла, традиційно рідина залишають на деякий час і ферментація відбувається спонтанно. До рідини додають тепле молоко в результаті чого його кислотність зменшується, а казеїн, головний білок молока, випадає в осад, утворюючи напій, значно густіше, ніж молоко “.
Готуємо тісто. Масло порубати ножем з борошном, додати цукор, яйце, борошно і замісити пісочне тісто. Довго місити не потрібно, зліпіть колобок, покладіть в целофановий пакет і відправте в холодильник на годинку. Можна і на 30 хвилин, головне-щоб було холодним.
Візьміть форму діаметром 25 см, змащувати її не потрібно. Розмазуйте тісто по дну і бортику.
У мене бортик високий, тому я формую в полвисоти. Як розподілили тісто, де не рівно, де тонко – поки не важливо.
Тепер захопіть край тесту між вказівним і середнім пальцями і обертайте форму, як на гончарному крузі – сміливими рухами навколо своєї осі. Почне утворюватися рівна кромка і ви відчуєте де товщі-тонше і розподіліть тісто рівномірно по всьому бортику, відбираючи з місць “скупчення” тесту.
Все, форма пирога готова.
Змішайте в мисці лимонний сік з м’ятою і бананами, нарізаними гуртками.
Яблука очистіть від шкірки і натріть на крупній тертці, розподіліть по дну пирога.
Зверху висипаємо банани з м’ятою. Дерев’яною лопаткою подровняйте рівним шаром.
Вибираючи грушу, зупиніть свій вибір на плодах подовженої форми і по зрілості бажано м’якою. Тому що від довжини часточок залежить максимальне покриття від краю до центру і краса пирога. А від зрілості – ніжний смак. Тверді груші залишаться твердими (можуть не встигнути пропектися, з чим я зіткнулася). Грушу розріжте на чверті і видаліть серцевину. Наріжте тонкими скибочками і викладіть по колу.
Маслянку збийте міксером з яйцями і залийте обережно пиріг, щоб всі фрукти вкрилися яєчно-масляною сумішшю.
Надішліть пиріг в розігріту духовку на середній вогонь на 30 хвилин. Потім зменшіть вогонь ще вполовину і допікають ще 30 хвилин.
Остудіть наш пиріг. Кличте гостей, друзів, родину – і радійте! Пригощайте і отримуйте похвали! А це обов’язково додасть настрою ще більше!
Смачного!