Пахлава – це одна з славнозвісних солодощів сходу – дуже солодка, волога, до непристойності калорійна, трудомістка, але ВКУУУУСНАЯ!
- Основний інгредієнт: волоські горіхи
- Узагальнена назва: пахлава
Список інгредієнтів
- для тіста:
- борошно – 500 г
- яйця – 2 шт
- сметана – 150 г
- молоко – 150 мл
- вершкове масло – 50 г
- сухі дріжджі – 5-6 г
- сіль – щіпка
- цукор – 1 ч. ложка
- для начинки:
- волоські горіхи – 250 г
- цукрова пудра – 250 г
- вершкове масло – 250 г
- ванільний цукор – за смаком
- для верху:
- яйце збите – 1 шт
- волоські горіхи (половинки) – на смак
- для сиропу:
- мед – 150 г
- гаряча вода – 90-100 мл
Спосіб приготування
Приготуємо тісто:
Спочатку підігріваємо молоко, щоб воно було тепле, додаємо в нього дріжджі і цукор, розмішуємо і даємо дріжджам “ожити”, щоб вони піднялися шапочкою.
В іншій мисці змішуємо борошно, масло, яйця, сметану і сіль. Перемішуємо злегка. Потім у цю суміш додаємо наші “ожилі” дріжджі. Розмішуємо і добре вимішуємо м’яке тісто, ставимо його в тепле місце на 1-1,5 години, накривши рушничком. Тісто для пахлави повинне добре підійти.
Поки тісто для пахлави підходить, приготуємо начинку:
Горіхи злегка обсмажуємо на сухій сковороді.
Потім прокатуємо качалкою або пропускаємо через м’ясорубку.
Подрібнені горіхи змішуємо з ваніліном і цукровою пудрою.
Форму для випікання змащуємо вершковим маслом.
Підійшло тісто поділяємо на 12 частин, один шматочок з яких повинен бути в 2 рази більше за інших.
Беремо тепер цей великий шматочок і розгортаємо його так, щоб він накрив дно і боки нашої форми, і ще трохи звисав. Тепер наметовому тісто на качалку, переносимо на форму. Вистилаємо їм нашу форму. Краї тіста нехай звисають. Тепер розтопити вершкове масло і змажемо їм тісто.
Тепер розкачати наступний пласт, але вже до розмірів дна нашої форми, товщиною приблизно 1 мм. Переносимо так само на качалці і застилаем дно. Другий пласт тесту ми теж змащуємо тонким шаром масла.
І тепер уже посипаємо начинкою (начинки сипте стільки, щоб вистачило на 10 шарів).
І таким чином – розкатали, поклали, змастили, посипали – повторюється ще 9 раз (всього 10 разів). Тепер розгортаємо 11-й шматочок тіста і накриваємо їм 10-й пласт.
11-й пласт змащуємо маслом. Звисаючі краї тіста зрізаємо ножем так, щоб край залишався приблизно 1-2 см. Краї укладаємо на тісто. І змащуємо краю пахлави збитим яйцем.
Тепер розгортаємо останній 12-й шматочок тіста і накриваємо їм 11-й пласт. Верх змащуємо вже збитим яйцем, щоб наша пахлава була рум’яна і красива.
А тепер розрізаємо пахлаву на традиційні ромбики. Ріжемо не до кінця, інакше все витече на дно форми і буде горіти. Тому ріжемо МАЙЖЕ до кінця. Потім на серединку кожного ромбика кладемо, злегка притискаючи, половинку волоського горіха.
Тепер включаємо духовку, ставимо на плиту нашу форму з пахлавой, накриваємо її полотенчиком і залишаємо на 15 хвилин.
Через 15 хвилин відправляємо нашу пахлаву в розігріту до 180 градусів. І печемо її 15 хвилин!
Потім дістаємо приготовлену пахлаву і поливаємо зверху тим самим залишилися вершковим маслом, яке у нас не все пішло на змащення шарів. Якщо розрізи склеїлись, можна ножичком їх підрізати, щоб в розрізи масло теж потрапляло. Але якщо ви змащували шари щедро і масла не залишилося, то доведеться розтопити ще хоча б грам 50, т.к. поливання маслом – це важливий етап, без якого не буде потрібного смаку. Відправляємо пахлаву в духовку ще на 15-20 хвилин.
Ще необхідний етап приготування пахлави – це поливання пахлави гарячим медовим сиропом.
Сироп готується просто: змішаємо мед з гарячою водою.
Медовим сиропом потрібно поливати майже перед самою готовністю. Тобто, коли пахлава стане золотиста, але ще буде трохи блідувато, знову дістаємо її з духовки і поливаємо по розрізах медовим сиропом.
Тепер пахлаву можна допекти до красивого червонуватого кольору.
Смачного!