Старовинний рецепт смачних млинців, який можна віднести як до української, так і до білоруської кухні. Особливість цих балонів в тому, що нудилися вони в печі протягом декількох годин в глиняному горщику і виходили шалено смачними, тануть у роті. Спробуйте приготувати ці млинці у звичайній духовці, дотримуючись деякі правила і Ви не залишитеся байдужими!
- Основний інгредієнт: сир
- Узагальнена назва: налисники
Список інгредієнтів
- борошно – 350-400 г
- молоко – 200 мл
- вода – 200 мл
- яйця – 3 шт
- сіль – 1/2 ч. ложки
- жирний сир – 500 г
- ванілін – за смаком та бажанням
- масло вершкове – 100 г
- цукор – 8,5 ст. ложок
- рослинне масло – 1/4 склянки
- сметана – за смаком
Спосіб приготування
В одну миску просіяти борошно, додати сіль і 0,5 ст.л. цукру. В іншій мисці змішати вінчиком тепле молоко, 1 яйце і рослинне масло. Рідку суміш змішати з сухою, добре збиваючи віночком. Дати тісту відпочити близько 2 годин. Після цього влити теплу воду, перемішати гарненько віночком. Тісто має бути досить рідким, без грудочок.
Сковороду розігріти, змастити маслом і випікати тоненькі млинці. Змащувати сковороду після випічки 2-3 млинців.
Начинка: в сир (протертий) додати 2 яйця і 3 ст.л. цукру і ванілін.
Гарненько перемішати. Повинна вийти однорідна маса.
Далі, кожен млинець змастити сирною масою і скрутити в трубочку.
Кожну трубочку розрізати ще навпіл. Складати налисники в чавунець, горщик або товстостінну посуд, кожен ряд пересипаючи цукром, що залишився і поливаючи розтопленим маслом вершковим. Верхній шар також посипати цукром і покласти шматочок вершкового масла.
Накрити кришкою, якщо посуд без неї – фольгою. Поставити посуд з налисниками в розігріту до 80-100 градусів духовку. Тепер важливий момент – томити млинчики 3-4 години, температура духовки не повинна бути вище 130 градусів (я періодично відкривала духовку). Після виключення духовки, залишити в ній налисники ще хоча б на 1 годину (якщо витримаєте!). Скажу чесно, смакота нереальна! Подати в теплому вигляді, полив сметаною. Пробуйте на здоров’я!
Смачного!