Вареники – вважаються традиційно українською стравою, але коріння даної страви йдуть в турецьку кухню. Пельменеобразное блюдо турків “дюш-вару” припало до душі українцям і воно поступово перетворилося “вару-ники”, а вже потім у гордість української кухні – вареники.
- Час приготування: 1 година
- Кількість порцій: 32 вареника
- Українська кухня
- Основний інгредієнт: вишні
- Узагальнена назва: вареники
Список інгредієнтів
- вода – 150 мл
- молоко – 100 мл
- масло рослинне – 1 ст. ложка
- сіль – 1 щіпка
- борошно – скільки візьме рідина
- масло вершкове – 40-50 г
- цукор – на смак
Спосіб приготування
У миску насипати борошно, зробити в ній поглиблення, виливаємо в отриманий “криницю” воду змішану з молоком, додаємо масло рослинне, сіль і замішуємо м’яке тісто. Беремо невелику каструлю, наливаємо в неї воду і доводимо її до кипіння, воду виливаємо, а гарячої каструлею накриваємо приготоване тісто і залишаємо його під нею хвилин на 30-40. Потім тісто добре вимішуємо, підсипаючи борошно до пластичного стану, але не дуже круто. Кількість борошна залежить від клейковини та якості борошна.
Тісто ділимо на 2 частини, розгортаємо першу частину, але не дуже тонко, беремо склянку, край його занурюємо в борошно і вирізаємо кружечки.
Дістаємо з морозильної камери вишні, трохи насипаємо їх в друшлаг (Не розморожуємо) і ліпимо вареники. На кожен кружечок кладемо цукор (на кінчику чайної ложки) і по дві вишні та ліпимо вареники.
У каструлю наливаємо воду, доводимо до кипіння, кладемо сіль, опускаємо по частинах вареники, добре перемішуємо і доводимо до кипіння, трохи зменшуємо вогонь, коли вареники спливуть, проварюємо і 3-4 хвилини, викладаємо в тарілку, додаємо невеликий шматочок вершкового масла, пересипаємо цукром, встряхиваем і подаємо до столу зі сметаною.