Після закону Катериною Великою про ліквідацію Запорізької Січі в 1775 році багато козаки-січовики, завдяки старанням гетьмана Антона Головатого, були переселені на Кубань, де, на той момент, жити було спокійніше. А Кавказі є річка Кум (це одна з приток річки Терек) і ось завдяки назві цієї річки наші українсько-козацькі галушки і «прижили» собі ім’я «Прікумск рванци».
- Основний інгредієнт: м’ясо
- Узагальнена назва: галушки
Список інгредієнтів
- м’ясо – 350 г
- картопля – 4 шт
- ріпчаста цибуля – 3 шт
- запашний мелений перець – за смаком
- яйце – 1 шт
- сіль – за смаком
- зелень – 1 пучок
- сало – 200 г
- часник – 2 зубчики
- борошно – скільки візьме
Спосіб приготування
У киплячу воду викласти м’ясо, додати неочищену, але помиту цибулину, запашний перець і сіль. Варити до готовності м’яса. Потім його викласти і відібрати від кісток.
Очищену картоплю нарізати кубиками.
Бульйон, в якому варилося м’ясо, процідити і довести до кипіння, а потім викласти в нього картоплю. Варити до готовності.
На стіл просіяти борошно, зробити поглиблення, всипати дрібку солі і вбити яйце. Замісити круте тісто.
Пальцями нарвати тісто невеликими шматочками (Від сюди і назва “рванци”). І дати полежати-підсохнути. А коли картопля звариться, кинути рванци до нього на 2-3 хвилини.
На розігрітій сковороді підсмажити кубиками нарізане сало, пізніше додати до нього цибулю. Обсмажити до золотистого кольору.
У тарілки розкласти м’ясо, додати зварені картоплю і рванцамі. Змастили шкварками з цибулею. Зверху посипати подрібненою зеленню і часником. Подавати страву на стіл гарячим з чаркою горілки.